Zupa krem przygotowana w mgnieniu oka, z warzyw które akurat miałam pod ręką. Wyrazistości nadaje jej papryczka chili. Polecam taka zupkę na chłodniejsze, zimowe dni.
Zupę podałam z makaronem ryżowym, toteż jest nie tylko smaczna i rozgrzewająca, ale także sycąca.
- cukinia 1/2 sztuki
- seler korzeniowy 1/4 sztuki
- marchew 2 sztuki
- kalafior 1/4 sztuki
- cebula 1 sztuka
- śmietana 18% 2- 3 łyżki
- wywar mięsny (u mnie woda z gotowania surowej białej kiełbasy) 0.5 litra
- świeża papryczka chili (drobno posiekana) 1/2 łyżeczki
- sól
- pieprz czarny mielony
dodatkowo:
- makaron ryżowy 100 g
Sposób wykonania:
Warzywa (marchew, seler, cebulę, cukinię) myjemy, obieramy, kroimy w grubszą kostkę i wrzucamy do garnka. Dodajemy różyczki kalafiora. Warzywa zalewamy bulionem i gotujemy do miękkości (40- 45 minut).
Po tym czasie warzywa blendujemy, jeżeli zupa jest zbyt gęsta możemy dolać trochę wody.
Zupę doprawiamy do smaku odrobiną chili, solą i mielonym czarnym pieprzem. Dodajemy 2- 3 łyżki śmietany. Całość gotujemy około 4- 5 minut.
Zupę podajemy z makaronem ryżowym, ugotowanym oddzielnie według przepisu znajdującego się na opakowaniu.
Smacznego.






